Práca vo výškach je pracovná činnosť, ktorá vystavuje pracovníka riziku pádu z miesta vo výške, ktorá je väčšia ako jeden aj pol metra a nie je možné ju vykonať z pevnej pracovnej podlahy.“ Riziko pádu je hlavným rizikom pri akomkoľvek type práce vo výškach a existujú predpisy, ktoré vyžadujú, aby sa osoba pred týmto rizikom chránila.

Všetky osobné ochranné prostriedky proti riziku pádu z výšky patria do tretej kategórie, ktoré chránia pred rizikom vážneho zranenia/smrtia. Priorita pri výbere osobných ochranných prostriedkov počíta s kolektívnymi ochrannými prostriedkami, ale keď práca trvá krátko alebo použitie kolektívnych opatrení nie je možné, je potrebné uchýliť sa k systémom osobných ochranných prostriedkov.

CLIMBING TECHNOLOGY (CT) je talianska spoločnosť, ktorá sa takmer 30 rokov zameriava na výskum, vývoj a výrobu osobných ochranných pomôcok známych po celom svete. Medzi jej výrobky patria známe pordukty, ktoré zachraňujú životy na mnohých pracoviskách.

CT teraz vytvorila Work Tec, ergonomický bezpečnostný postroj podľa normy  EN 361, ktorý je nepostrádateľným prvkom v systéme na zachytenie pádu. Je kompletne navrhnutý a vyrobený v Európe, Work Tec je vybavený dvoma pripojovacími bodmi EN 361:2002: hrudným prstencom vyrobeným zo zosilneného popruhu a chrbtovým okom vyrobeným z ocele. Praktický  postroj je určený pre situácie zabránenia pádu pri práci alebo v systémoch na zachytenie pádu v prípadoch, keď pracovník spočíva oboma nohami na rovnom alebo naklonenom povrchu maximálne do 30°. Work Tec, rovnako ako každý postroj tohto druhu, nie je vhodný na prácu v závese alebo na umiestnenie.

Nakúpte u nás

Naša spoločnosť je oficiálnym zástupcom pre všetky produkty používané v priemyselnej činnosti vo výškach. Pokiaľ pracujete na lanách, živíte sa arboristikou, či len chcete doplniť svoje vybavenie, radi vám poradíme a dodáme požadované produkty.